Ne Yapmak İstiyoruz

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Gakken'in eğitim uygulamalarından en önemlisi olan ‘Science Experiments Classroom’ Bilimsel Deneyler Sınıfı uygulaması artık Türkiye’de. Japonya’yı yıllardır PISA sınavlarında üst sıralara taşıyan Bilimsel Deneyler Sınıfı (STEAM) kursu artık Gakken Türkiye tarafından sizlere sunuluyor.

Gakken STEAM perakende satışın ötesinde, deney kitleri, öğrenme kaynakları, öğretmen eğitimi ve online destekten oluşan kapsamlı bir eğitim paketi sunmaktadır.

Eğitimde en önemli aktör olan öğretenlerimiz; öğrenci ve okul başarısını doğrudan etkilemektedir. Gakken Türkiye olarak teorik anlatımla değil fen bilimleri uygulamaları ile öğretmenlerimizi alanlarında daha yetkin ve etkin hale getirmeye çalışıyoruz.

Gakken Bilimsel Deneyler Sınıfı'nda Fen Bilgisi derslerine giren öğretmenlerin, Gakken Eğitmenleri tarafından eğitim alarak sınıflarında öğrencilerine sunması şeklinde bir sistem uygulanmaktadır.

Sınıf öğretmenleri ve fen bilgisi öğretmenlerinin, Gakken Eğitmenleri tarafından yetiştirilmesine dayanan bu disiplinde, yüzlerce deney setimizle okulunuzu Milli Eğitim Müfredatının bir adım ötesine taşıyoruz.

Hava, Atmosfer Basıncı, Piller ve Elektrik, Donma, Dönme, Aynalar gibi birçok başlık altında hem çocuklarımız hem de öğretmenlerimiz için şaşırtıcı ve eğlendiren bilimsel deney uygulamalarımız dersleri daha verimli hale getiriyor.

Uygulamamızla ilgili tanıtım için sizlerin de uygun olduğu bir tarihte okulunuzu ziyaret etmek isteriz. Fen zümre başkanı ve/veya fen öğretmenlerinizin hazır bulunacağı tanıtım çalışmasında sizlere Gakken Bilimsel Deney Sınıfı çalışmasının örneklerini sunmak için hazırız.